Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

reklama orliki

Każdy może "dofinansować" wybraną organizację pożytku publicznego (OPP) tylko wówczas, gdy złoży w zeznaniu podatkowym (lub jego korekcie) wniosek w tej sprawie. Nie musi jednak w tym celu składać go w urzędzie skarbowym w żadnej w szczególnej formie. Za wniosek taki uważa się bowiem wskazanie w zeznaniu podatkowym organizacji pożytku publicznego, poprzez podanie w odpowiednich rubrykach zeznania, numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego oraz kwoty do przekazania na rzecz tej organizacji. Wyjątek stanowią emeryci i renciści, którzy muszą złożyć formularz PIT-OP.

Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego wynikającego z zeznania mają prawo złożyć wszyscy podatnicy, którzy rozliczają się z fiskusem z podatku dochodowego i zobowiązani są do składania rocznych zeznań. W tym celu osoby rozliczające się na formularzu:

  • PIT-28 - wypełniają odpowiednie rubryki w części M, poz. 134

  • PIT-36 - wypełniają odpowiednie rubryki w części R, poz. 325

  • PIT-36L - wypełniają odpowiednie rubryki w części O, poz. 95

  • PIT-37 - wypełniają odpowiednie rubryki w części J, poz. 137

  • PIT-38 - wypełniają odpowiednie rubryki w części H, poz. 52

  • PIT-39 - wypełniają odpowiednie rubryki w części H, poz. 48.
  • PIT-40A - wypełnić formularz PIT-OP (na podstawie tego oświadczenia urząd skarbowy przekaże wskazanej organizacji kwotę 1% podatku).

Z możliwości przekazania 1% podatku nie mogą natomiast skorzystać podatnicy, którzy są opodatkowani w formie karty podatkowej.

Poprzez wpisanie numeru KRS naszego stowarzyszenia w odpowiednią pozycję zeznania podatkowego możecie Państwo w łatwy sposób wesprzeć naszą działalność, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów!!!

reklama promocja orliki

Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka
beneficjentem funduszu w latach 2009-2017, 2019


Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka
beneficjentem programu w latach 2017-2019

Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka
beneficjentem dotacji z GMINY OSTRÓW WIELKOPOLSKI
w latach 2010-2019

 

Redaktor strefy "polecane artykuły"

podatek procent 350x200

TERMINARZ ROZGRYWEK


TABELE ROGRYWEK

 

.

Odsłon artykułów:
678055

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.