Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka w Gorzycach Wielkich, którego jednostką organizacyjną jest klub piłkarski, realizuje cele i zadania w zakresie kultury fizycznej oraz działa na rzecz rozwoju sportu w powiecie ostrowskim. W 1946 roku rozpoczęła się w całym kraju działalność ludowych zespołów sportowych, w tym także koła w Gorzycach Wielkich. Kontynuatorem tradycji LZS jest Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka, które do dnia dzisiejszego jest zrzeszone w strukturach ludowych zespołów sportowych.
W 1984 roku zaczęła powstawać nowa grupa stowarzyszeń noszących nazwę „stowarzyszenia kultury fizycznej˝, nazywanych często w praktyce „stowarzyszeniami sportowymi˝. Do grupy tej zaliczono wszystkie stowarzyszenia, których podstawowym celem było realizowanie zadań z zakresu kultury fizycznej. Charakterystycznym elementem dla tej grupy stowarzyszeń był administracyjny system ich rejestracji.
W dniu 19 marca 1996 roku Ludowy Klub Sportowy Gorzyczanka, którego Prezesem był Pan Henryk Kryjomzostał wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i ich związków Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu pod numerem 172.
W dniu 20 czerwca 2001 roku Ludowy Klub Sportowy Gorzyczanka, którego Prezesem był Pan Roman Pacholczyk został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego w Poznaniu pod numerem 0000015345.
W dniu 16 marca 2011 roku stowarzyszenie nabyło status organizacji pożytku publicznego oraz od dnia 19 maja 2015 roku rozpoczęło prowadzenie działalności gospodarczej za kadencji obecnego Prezesa Klubu Pana Piotra Piechowiaka.
Klub posiadał trzy sekcje: piłki nożnej, szachową oraz wędkarską. Obecnie działa sekcja piłki nożnej.
Drużyna seniorów oraz drużyny młodzieżowe
Sezon 2001/2002 był pierwszym od momentu powstania Stowarzyszenia LKS Gorzyczanka. W sezonie tym Gorzyczanka wystąpiła w Pucharze Polski OZPN Kalisz. Zakończyła rozgrywki pucharowe na III rundzie przegrywając na wyjeździe po karnych z Baryczą Przygodzice (wynik spotkania w podstawowym czasie gry zakończył się remisem 3:3).
W sezonie 2002/2003 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie A gr. I OZPN Kalisz (6 poziom rozgrywek) zajmując 5. miejsce i zdobywając 37 pkt – odniosła 10 zwycięstw w 26 meczach. W tym sezonie zespół z Gorzyc Wielkich nie wystąpił w rozgrywkach pucharowych.
W sezonie 2003/2004 Gorzyczanka rywalizowała ponownie w Klasie A gr. I OZPN Kalisz (6 poziom rozgrywek) zajmując tym razem 13. miejsce i zdobywając 15 pkt – odniosła 5 zwycięstw w 26 meczach. Uzyskane miejsce nie dawało Gorzyczance utrzymania w tej klasie rozgrywkowej. Natomiast rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła na III rundzie przegrywając u siebie z Odolanovią Odolanów 0:3.
W sezonie 2004/2005 nie zgłoszono klubu do rozgrywek ligowych ani pucharowych.
W sezonie 2005/2006 Gorzyczanka musiała rywalizować w Klasie B gr. III OZPN Kalisz (7 poziom rozgrywek) w związku z jej wycofaniem się z rozgrywek w poprzednim sezonie. Zajęła 8. miejsce,zdobywając 27 pkt – odniosła 8 zwycięstw w 22 meczach. W tym sezonie zespół z Gorzyc Wielkich nie wystąpił także w rozgrywkach pucharowych.
W sezonie 2006/2007 Gorzyczanka rywalizowała ponownie w Klasie B gr. III OZPN Kalisz (7 poziom rozgrywek) zajmując 2. miejsce i zdobywając 63 pkt – odniosła 20 zwycięstw w 26 meczach. W tym sezonie baraże o udział w Klasie A zostały odwołane i tym samym Gorzyczanka awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast rozgrywki w Pucharze Polski zakończyła na II rundzie przegrywając u siebie z Olimpią Brzeziny 0:3.
W sezonie 2007/2008 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie A gr. II OZPN Kalisz (6 poziom rozgrywek) zajmując 12. miejsce i zdobywając 27 pkt – odniosła 7 zwycięstw w 26 meczach. W tym sezonie Gorzyczanka przegrała baraże uzupełniające o udział w Klasie A z Fortuną Dębniałki Kaliskie 0:1. Jednak od następnego sezonu nastąpiła reforma centralnych szczebli męskich rozgrywek ligowych i I liga została oficjalnie przemianowana na Ekstraklasę. W związku z tym Gorzyczanka pozostała w Klasie A. W tym sezonie zespół z Gorzyc Wielkich nie brał udziału w rozgrywkach pucharowych.
W sezonie 2008/2009 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie A gr. II OZPN Kalisz (7 poziom rozgrywek) zajmując 14. miejsce i zdobywając 10 pkt – odniosła 2 zwycięstwa w 26 meczach. Natomiast w Pucharze Polski OZPN Kalisz klub zakończył rozgrywki pucharowe na II rundzie przegrywając na wyjeździe po karnych z Iskrą Sieroszewice, po 90 min. było 3:3.
W sezonie 2009/2010 Gorzyczanka po spadku w poprzednim sezonie rywalizowała w Klasie B gr. III OZPN Kalisz (8 poziom rozgrywek) zajmując 1. miejsce i zdobywając 66 pkt – odniosła 21 zwycięstw w 24 meczach. Rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła na IV rundzie przegrywając u siebie z Płomykiem Koźminiec 0:3.
Z racji tej, że stowarzyszenie realizuje cele ze sfery zadań publicznych, do których zalicza się upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, poczyniono starania o nadanie stowarzyszeniu statusu organizacji pożytku publicznego (OPP). Od dnia 16 marca 2011 roku stowarzyszenie taki status posiada.
W sezonie 2010/2011 Gorzyczanka po awansie rywalizowała w Klasie A gr. II OZPN w Kaliszu (7 poziom rozgrywek) zajmując 9. miejsce i zdobywając 35 pkt – odniosła 10 zwycięstw w 26 meczach. Odnosząc 10 zwycięstw w sezonie, drużyna Gorzyczanki zanotowała najlepszy występ od sezonu 2002/2003, gdzie też odniosła tyle samo zwycięstw w Klasie A. Natomiast w tym sezonie zespół z Gorzyc Wielkich nie brał udziału w rozgrywkach pucharowych.
Od tego sezonu mecze drużyny seniorów rozgrywane są na nowo powstałym boisku o wymiarach 104m x 63m w Gorzycach Wielkich przy ul. Spacerowej 1. Dodatkowo zostało wybudowane boisko treningowe o wymiarach 80m x 40m. Obydwa boiska posiadają automatyczne nawodnienie. Ucieszyło to "starych" kibiców, którzy przez dwa sezony nie mieli okazji oglądać rozgrywek ligowych w swojej miejscowości (drużyna rozgrywała w czasie realizacji tej inwestycji mecze na gościnnym obiekcie w Szczurach) i miejmy nadzieję przyciągnie nowych do oglądania gry w wydaniu miejscowych zawodników. Mecze drużyny seniorów są rozgrywane w niedzielę.
W sezonie 2011/2012 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie A gr. I OZPN w Kaliszu (7 poziom rozgrywek) gdzie odniosła 18 zwycięstw, zdobywając 59 pkt, tym samym stawiając kropkę nad „i” w drodze do awansu do klasy okręgowej. Rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła na III rundzie przegrywając u siebie z Iskrą-Prosna Sieroszewice0:3.
Jesienią 2011 roku zostały oddane do użytku nowo wyremontowane: pomieszczenie sędziowskie – 7m2, szatnia nr 1 – 17m2, szatnia nr 2 – 17m2 oraz pomieszczenie gospodarcze – 7m2, znajdujące się w budynku sali wiejskiej.
W sezonie 2012/2013 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie Okręgowej OZPN w Kaliszu (6 poziom rozgrywek) zajmując 6. miejsce i zdobywając 46 pkt – odniosła 14 zwycięstw w 28 meczach. Rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła na V rundzie przegrywając u siebie z Centrą Ostrów Wielkopolski 0:2. Był to najlepszy występ LKS-u w rozgrywkach pucharowych od 2001 roku.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Orlik I, Orlik II.
W tym sezonie zostały zakupione dwa nowe boksy dla zawodników rezerwowych.
W sezonie 2013/2014 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie Okręgowej OZPN w Kaliszu (6 poziom rozgrywek) zajmując 3. miejsce i zdobywając 54 pkt – odniosła 16 zwycięstw w 30 meczach. Był to najlepszy występ LKS-u w rozgrywkach ligowych od 2001 roku. Rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła na II rundzie przegrywając na wyjeździe z Tarchalanką Tarchały Wielkie 2:2, k. 6:5.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Młodzik Starszy.
Jesienią 2013 roku dwa boiska piłkarskie zostały ogrodzone opłotowaniem panelowym o wysokości 1,10m, co wypełniło wymogi licencyjne stawiane przez OZPN w Kaliszu.
Wiosną 2014 zostały wybudowane trybuny, liczące 200 miejsc siedzących.
W sezonie 2014/2015 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie Okręgowej OZPN w Kaliszu (6 poziom rozgrywek) zajmując 7. miejsce i zdobywając 45 pkt – odniosła 13 zwycięstw w 30 meczach. Rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła na IV rundzie przegrywając na wyjeździe z KUKS Zębców Ostrów Wielkopolski 0:2.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Orlik oraz Żak.
Jesienią 2014 roku obiekt w Gorzycach Wielkich wzbogacił się o kolejną inwestycję, mowa o nowych piłko-chwytach zamontowanych za bramkami płyty głównej boiska piłkarskiego.
Wiosną 2015 podjęto kroki o wpisaniu klubu do rejestru przedsiębiorców KRS. Dnia 19.05.2015 r. stowarzyszenie zostało wpisane do rejestru, a od dnia 02.06.2015 r. rozpoczęło prowadzenie działalności gospodarczej.
W sezonie 2015/2016 Gorzyczanka rywalizowała w Klasie Okręgowej OZPN w Kaliszu (6 poziom rozgrywek) zajmując 13. miejsce i zdobywając 28 pkt – odniosła 6 zwycięstw w 30 meczach.Uzyskane miejsce nie dawało Gorzyczance utrzymania w tej klasie rozgrywkowej. Rozgrywki w Pucharze Polski OZPN Kalisz zakończyła naIII rundzie przegrywając na wyjeździe z Baryczą Janków Przygodzki2:1.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Młodzik Młodszy, Orlik Młodszy oraz Żak.
Wiosną 2016 został zmodernizowany system nawodnienia boisk piłkarskich. Została wybudowana studnia głębinowa, która dostarcza wodę. Dzięki tej inwestycji zostaną zaoszczędzone środki na działalność klubu. Środki na tę inwestycję pochodziły z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski.
W sezonie 2016/2017 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w Klasie A gr. II OZPN w Kaliszu (7 poziom rozgrywek).
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Młodzik Młodszy, Orlik Starszy oraz Orlik Młodszy, a także prowadzno drużynę w kategorii Żak.
Jesienią 2016 zostały zakupione przenośne bramki aluminiowe juniorskie o wymiarach 5m x 2m. Ta inwestycja była niezbędna, aby nasi podopieczni w kategorii Młodzik mogli uczestniczyć w rozgrywkach piłkarskich. Środki na zakup bramek udało się pozyskać w ramach przesunięć budżetowych dotacji Gminy Ostrów Wlkp., związku z wycofaniem zespołu seniorów z rozgrywek.
Także w tym roku z pejzażu obiektu sportowego Gorzyczanki, zniknął wagon, który w przeszłości spełniał wielorakie funkcje. Przez kilka dekad był wykorzystywany jako szatnia dla zawodników, a w ostatnim czasie był pomieszczeniem gospodarczym. Obecnie klub został wyposażony w nowe pomieszczenie gospodarcze. Środki na tę inwestycję pochodziły z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski.
W sezonie 2017/2018 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach OZPN w Kaliszu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Młodzik Młodszy, Orlik Starszy oraz Orlik Młodszy, a także prowadzno drużynę w kategorii Skrzat.
W sezonie 2018/2019 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach OZPN w Kaliszu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Młodzik Starszy, Orlik Starszy, Orlik Młodszy oraz Żak, a także prowadzno drużynę w kategorii Skrzat.
Latem 2018 zostały zakupione przenośne bramki aluminiowe juniorskie o wymiarach 5m x 2m. Środki na zakup bramek pochodziły z MSiT w ramach programu "Klub".
W sezonie 2019/2020 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach WZPN w Poznaniu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Trampkarz Młodszy, Młodzik Młodszy, Orlik Starszy, Orlik Młodszy oraz Żak.
Latem 2019 zostały zakupione przenośne, atestowane bramki składane UNI ŻAK. Środki na tę inwestycję pochodziły z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski.
W sezonie 2020/2021 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach WZPN w Poznaniu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Trampkarz Starszy, Młodzik Starszy, Młodzik Młodszy, Orlik Starszy oraz Żak.
W lipcu 2021 roku została zakupiona wiata stadionowa dla 10 zawodników. Wiata jest konstrukcji stalowej, obita w całości poliwęglanem komorowym, wyposażona w foteliki plastikowe o wys. oparcia 36 cm wraz z podestem z blachy aluminiowej ryflowanej oraz kompletem kół jezdnych. Środki na zakup wiaty otrzymaliśmy z Fundacji Energa.
W sezonie 2021/2022 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach WZPN w Poznaniu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Młodzik Starszy, Młodzik Młodszy oraz Żak, a także prowadzno drużynę w kategorii Skrzat.
Latem 2022 zostały zakupione przenośne bramki aluminiowe o wymiarach 3m x 1,55m w liczbie 4 sztuk. Środki na zakup bramek pochodziły z budżetu Gminy Ostrów Wielkopolsk oraz z MSiT w ramach programu "Klub".
W sezonie 2022/2023 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach WZPN w Poznaniu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Trampkarz C2, Młodzik D1, Orlik E2 oraz Żak F1, a także prowadzno drużynę w kategorii Skrzat.
W sezonie 2023/2024 Gorzyczanka nie rozpoczęła rywalizacji w rozgrywkach WZPN w Poznaniu.
Do rozgrywek zostały zgłoszone drużyny młodzieżowe w kategorii: Trampkarz C1, Orlik E1 oraz Żak F1, a także prowadzno drużynę w kategorii Skrzat.
Jesienią został zakupiony przenośny mur piłkarski do ćwiczeń. Środki na zakup muru piłkarskiego pochodziły z MSiT w ramach programu "Mikro Granty".