Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

AKTUALNOŚCI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Po wielu latach obecności z pejzażu obiektu sportowego Gorzyczanki, zniknął wagon, który w przeszłości spełniał wielorakie funkcje. Przez kilka dekad był wykorzystywany jako szatnia dla zawodników, a w ostatnim czasie był pomieszczeniem gospodarczym.

Z pewnością, wagon był niemym świadkiem wielu wydarzeń, jednak jego lata świetności dawno już minęły, swym wyglądem zdecydowanie odbiegał od coraz lepszej infrastruktury całego obiektu.

Kilka pokoleń zawodników Gorzyczanki korzystało z jego wnętrza, co w przeszłości było pewną normą, z upływem lat i wzrostem poziomu życia nie zapewniał już odpowiedniego poziomu uprawiania piłki nożnej.

Z wagonem wiąże się sporo różnych zdarzeń, tych śmiesznych jak i całkiem poważnych a czasami żałosnych, jak choćby sytuacja z niezbyt odległej przeszłości, kiedy to był kością niezgody między klubem a byłym miejscowym radnym, który wykazał się sporą /nie/wiedzą i zasłynął z wypowiedzi, że „po co budować nowe szatnie, jeśli przez tak wiele lat zawodnicy korzystali z wagonu”.

Czas tego reliktu przeszłości dobiegł końca, choć u niektórych być może będzie wspominany z sentymentem.

Obecnie klub został wyposażony w nowe pomieszczenie gospodarcze, a reszta terenu po usunięciu wagonu, prawdopodobnie zostanie wykorzystana na potrzeby mieszkańców.

 

 

Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka
beneficjentem funduszu w latach 2009-2017, 2019


Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka
beneficjentem programu w latach 2017-2019

Stowarzyszenie LKS Gorzyczanka
beneficjentem dotacji z GMINY OSTRÓW WIELKOPOLSKI
w latach 2010-2020

 

.

Odsłon artykułów:
688348

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.