STADION, UL. SPACEROWA 1
liczymy na Was od 15.02!!!

AKTUALNOŚCI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Sporej dawki emocji dostarczył niedzielny mecz pomiędzy Gorzyczanką a Pogonią Nowe Skalmierzyce. W końcowym rozrachunku nasza drużyna przegrała 3-4.

W spotkaniu z pretendentem do gry w IV lidze, nasza drużyna napsuła sporo krwi i nerwów, prowadząc do 86 minuty 3-2, z dość pewną wygranej drużyną ze Skalmierzyc.

Mecz dla Gorzyczanki rozpoczął się dość pechowo, gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0-2 dla gości. W tej części gry widać było, że nasi niektórzy gracze nieco ulegli złudnemu przekonaniu o sile rywali, co widać było na boisku. Drużyna Pogoni dość wyraźnie przeważała na boisku i dyktowała warunki gry.

Po zmianie stron obraz gry wyraźnie się odmienił, a nasi zawodnicy coraz śmielej atakowali bramkę rywali. W efekcie w ciągu zaledwie 10 minut, zdołali zdobyć trzy bramki. W 62 min. po podaniu Mateusza Sobczaka, bramkę kontaktowa zdobył Michał Pawlak, w 68 min. podawał Michał Pawlak a wyrównał Mateusz Sobczak. Ten sam zawodnik w 72 min. po podaniu Dawida Fórmańskiego zdobył kolejna bramkę.

Wielka szkoda, że w końcowych fragmentach meczu, naszym zawodnikom zabrakło koncentracji i zimnej krwi, co skrzętnie wykorzystali rywale zdobywając dwie bramki w 86 i 90 min., i tym samym ustalili wynik meczu na 3-4.

W przekroju całego spotkania Pogoń była drużyną o większych umiejętnościach, choć w drugiej połowie meczu momentami faworyt tego meczu był zupełnie bezradny.

Przed meczem pojawiały się opinie, że potyczka Gorzyczanki z Pogonią może przypominać walkę Dawida z Goliatem, jednak pod względem sportowym przebieg wydarzeń na boisku w wykonaniu naszych zawodników, całkowicie temu zaprzeczył. Co innego porównanie możliwości obu klubów pod względem finansowym, na tej płaszczyźnie rzeczywiście nawiązanie do opowieści biblijnej można już porównać do walki Dawida z Goliatem.

Warto wspomnieć, że wsparcie finansowe władz samorządowych Skalmierzyc na upowszechnienie kultury fizycznej i sportu, dla Pogoni wynosi 180.000 zł., zaś dla Gorzyczanki w wykonaniu włodarzy Gminy Ostrów Wlkp., to jedynie kwota 39.000 zł.

Swoją drogą nasuwa się pytanie, ile trzeba włożyć wysiłku w to, aby z budżetem 180.000 zł nie awansować do IV ligi ?.

Skład Gorzyczanki: Pakuszewski, Ratajczyk, Fleischer, Pawlak, Wojtysiak/85 min. Tomczak/, Przybyłowicz, Sikora/80 min. Urbaniak/, Poprawa, Kaczmarek, Strzelec/50 min. Fórmański/, Sobczak.

Zawodnicy rezerwowi: Walczak, Urbaniak,Kałużny, Warzecha, Tomczak, Fórmański.

Żółte kartki: Strzelec, Sikora, Ratajczyk.

Bramki zdobyli: Pawlak, Sobczak 2x.