liczymy na Was od 15.02!!!

AKTUALNOŚCI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Podziałem punktów zakończył się wyjazdowy mecz Gorzyczanki.

Remisem 3-3/2-1/ zakończyło spotkanie z Czarnymi Dobrzyca, w 28 kolejce kaliskiej okręgówki.

Podział punktów wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem, choć przy odrobinie szczęścia można było zainkasować komplet punktów, gdyż rywale zdołali wyrównać wynik dopiero w 90 min. spotkania po rzucie karnym.

Mecz nie był porywającym widowiskiem na co miała wpływ wysoka temperatura oraz fakt, że nasza ekipa wystąpiła tylko w 11-to osobowym składzie. Dodatkowo od 65 min. za drugą żółtą kartkę, z boiska został usunięty nasza zawodnik Dawid Tomczak, co jeszcze bardziej osłabiło zespół.

Mecz zaczął się obiecująco, gdyż w 12 min. po dośrodkowaniu Krzysztofa Strzelca w pole karne, Mateusz Sobczak zgrał piłkę głową do Michała Kałużnego, który z bliskiej odległości wepchnął piłkę do bramki gospodarzy. Niestety końcówka pierwszej połowy należała do Czarnych, którzy w 33 i 41 minucie wyszli na prowadzenie.

Początek drugiej połowy to znakomita gra Mateusza Sobczaka, który w 49 min. po akcji z Michałem Kałużnym, wbiegł w pole karne i silnym strzałem pokonał bramkarza. Po wznowieniu gry w 50 min., Mateusz Sobczak wpisał się ponownie na listę strzelców. Po przechwycie piłki od rywali, ponownie wbiegł w pole karne, wymanewrował trzech obrońców Czarnych i silnym strzałem wyprowadził Gorzyczankę na prowadzenie 2-3.

Kolejne fragmenty gry to ataki gospodarzy, którzy jednak bardzo chaotycznie rozgrywali piłkę i nie potrafili zagrozić bramce Patryka Pakuszewskiego. Gdy wydawało się, że nasza drużyna pomimo osłabienia i gry w „10”, utrzyma korzystny wynik, straciła bramkę w 90 min. po rzucie karnym, za faul na zawodniku Czarnych. Tym samym rywale prawdopodobnie zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Naszym zawodnikom za dzisiejszy mecz należą się szczególne słowa uznania, gdyż pomimo niesprzyjających okoliczności, zostawili na boisku wiele sił. Miejmy nadzieję, że w najbliższym spotkaniu do zdrowia wrócą pozostali kontuzjowani zawodnicy, którzy wzmocnią zespół na ostatnie dwa mecze ligowe.

Skład drużyny: Pakuszewski, Strzelec, Urbaniak, Pawlak, Hermann, Tomczak, Fórmański, Warzecha, Sikora, Kałużny, Sobczak.